Imperativ pobjede je bio pred našom ekipom u ovom kolu gdje smo dočekali ekipu KMF Boračka. Na kraju naša ekipa osvaja vrijedna tri boda ali su se gosti pokazali u odličnom svjetlu i ne bi bilo nezasluženo i da su oni osvojili bodove.

Obje ekipe ulaze u meč oprezno obzirom na poraze u prošlom kolu te u uvodnim minutama nije bilo izrazitih prilika za gol ali naša ekipa prva stiže do vodstva golom mladog Čavalića u 7. minuti. Gosti preuzimaju inicijativu i pokušavaju doći do izjednačenja što im i polazi za nogom u 12 minuti pogotkom na ovoj utakmici odličnog Kovljena. Iako je do kraja prvog dijela bilo nekoliko prilika na obe strane rezultat se nije mijenjao te su ekipe otišle na odmor rezultatom 1-1.

I drugi dio je nagovještavao tvrdu utakmicu ali je obilovalo uzbuđenjem. Nakon nekoliko prilika, desila se jedna sporna situacija pred našim golom gdje gosti burno protestvuju prema glavnom sudiji i ostaju sa 2 igrača manje na terenu. Iako su se gosti odlično branili u takvom omjeru snaga, naša ekipa ipak stiže do vodstva odličnom reakcijom Marka Lukića koji postiže prvenac u našem dresu.

Gosti nakon toga ponovo kreću u napade sa željom da izjednače ali naši momci se odlično brane. Ipak, u 34. minuti golom Francuz Dragana, gosti stižu do velike radosti i izjednačenja. Tada naša ekipa uvodi dodatnog igrača u polje i pokušava doći do vrijedne pobjede uz veliki rizik. Nekoliko prilika naša ekipa ne uspjeva realizovati i unosi se nemir. Kada se činilo da će gosti stići do velikog boda, na odličan pas Mirića, najbolje se snalazi kapiten Semir Hodžić i neometan na drugoj stativi šalje loptu u mrežu za veliku radost čitave ekipe.

Ekipa Boračke se pokazala u odličnom svjetlu i ovim putem želimo im puno sreće u nastavku prvenstva. Naša ekipa u poslednjem kolu gostuje kod ekipe Jošavke gdje će pokušati stići do novih bodova u poslednjem meču u 2020 godini.

Sastav naše ekipe za ovu utakmicu bio je: Bećirović, Hodžić E, Mirić, Hodžić S, Lukić D, Vujić D, Mitrović, Lukić M, Manojlović, Čavalić, Vujić Z.