Derbi V kola Prve futsal lige Republike Srpske, odigran je u Nevesinju, između domaće ekipe KMF Nevesinja i gostujućeg sastava KMF Brčko Zdravlja. Tri boda pripala su KMF Nevesinju, koji je meč riješio u svoju korist, rezultatom 7:3.

Ekipa KMF Brčko Zdravlja, nakon nešto slabijeg izdanja na koje nisu naviknuli svoje navijače u dosadašnjem toku sezone, više nije neporažena ekipa u prvenstvu Republike Srpske. Gostovanje u dalekom Nevesinju uzelo je maha, što je domaći sastav iskoristio na najbolji mogući način i osvajanjem 12 boda, pretekao ekipu KMF Brčko Zdravlja na prvenstvenoj tabeli.

Brčko Zdravlje bolje je otvorilo susret, prvi su stigli do vođstva preko Aleksandra Milakovića u 3 minutu. Ipak, nakon toga, drugačiji odraz snaga na terenu, dovodi domaće Nevesinje do ekspresnog preokreta i vođstva na poluvremenu od 3:1. Za domaći sastav su pogađali, redom, Gutić, Miličević i Pudar.

Otvaranje drugog dijela protiče u potpunoj dominaciji domaćeg sastava, uvodnim minuti drugog poluvremena donijelu su domaćinu povećanje stečene prednosti. Na semaforu, nakon pogodaka, Miličevića i Kljakića, stajalo je 5:1 u korist KMF Nevesinja.

Trgli su se gostujući fudbaleri u tim momentima, nešto boljom igrom, uspijelu su preko Demonjića da unesu dozu neizvjesnosti u završnicu meča. Ipak, poslednjih 10 minuta domaći sastav koristi da postigne još dva pogotka i ponovo se odlijepi na značajniju rezultatsku prednost i ujedno postavi konačan rezultat susreta, 7:3.

Poslednje dvije sedmice u našoj ekipi je vladala prava euforija. S pravom jer smo fantastično odigrali, kako u Kotor Varoši tako i kod kuće protiv Kmf Šampion. U takvom raspoloženju smo i otišli i u Nevesinje. Žalimo za ova 3 boda, poveli smo i u uvodnim minutama stekao se utisak da možemo do povoljnog rezultata. Međutim, dobro raspoloženi domaćin je uspio da okrene rezultat u svoju korist i nanese nam prvi poraz u sezoni. Čestitao bih domaćinu na pobjedi, ali prije svega na gostoprimstvu. Zaista imam samo riječi hvale za igrače i sve ljude iz Kmf Nevesinje. Mi se okrećemo narednom kolu, za vikend nam u Brčko dolazi ekipa KMF Jahorina Pale. Iako su poslednjeplasirani na tabeli, oprezni smo. Na nama je samo da ponovimo igru i zalaganje koje smo imali do sada i 3 boda sigurno ostaju u Brčkom. Dodjite i podrzite nas.

Izjavio je Aleksandar Milaković, fudbaler KMF Brčko Zdravlja.

Nakon ovog poraza, ekipa KMF Brčko Zdravlje, nalazi se na 3. mjestu prvenstvene tabele sa 10 osvojenih bodova u dosadašnjem toku šampionata.