Prava poslastica za ljubitelje malog fudbala desila se u okviru 12. kola Prve futsal lige RS-a, kada je ekipa KMF Brčko Zdravlje ugostila ekipu KMF Nevesinje.
Brčaci su veoma spremno dočekali ovaj meč, agresivna igra i konstatantan pritisak na zadnju liniju gostujećeg sastava donosi rezultate, tako su vec u 3. minuti pogotcima Hodžića i Vidovića došli do prednosti od 2:0. Dva brzo primljena pogotka unose blagu nervozu među gostujuće igrače. Takvu priliku, iskusna ekipa kao što je Brčko Zdravlje zna iskoristiti. Sa dva vezana pogotka u 13. i 17. minuti. Demonjić Aleksandar dovodi svoj tim u vodstvo od 4:0.

Činilo se u tim trenutcima da će Brčaci lako doći do pobjede, i sa tri osvojena boda dijeliti drugu poziciju na tabeli upravo sa ekipom KMF Nevesinje. Ali do kraja prvog poluvremena gosti su pokazali da nisu došli u Brčko da bi se predali. U 18. minuti Kljakić donisu prvi pogodak za goste te smanjuje vodstvo na 4:1. Samo minut kasnije Hodžič Semir ponovo povećava vodstvo domaće ekipe na 5:1. Mogli su gosti i do povoljnijeg rezultata, agresivnom igrom i nepromišljenim potezima Brčaci prave veliki broj akumuliranih prekršaja, te gostima daju šansu da sa dva kaznena udarca smanje rezultat. Ipak, na visini zadatka je golman domaće ekipe Bećirović Sead, te pored nekoliko odličnih intervencija uspjeva da odbrani i oba kaznena udarca. Do kraja prvog poluvremena u listu strelaca se upisao i Šarenac Dušan, koji postavlja konačan rezultat prvog poluvremena 5:2.

Gostujuća ekipa koristi odmor da konsoliduje svoje redove, te znatno bolje otvaraju drugo poluvrijeme. Tako već u 26. odnosno 27. minuti, golovima Vučetića i Pudara dolaze do rezultata 5:4 i samo jednog gola zaostatka.

Pritisak gostiju u 38. minuti pogotkom za 6:4 na kratko otklanja Čavalić Izudin. U tim momentima se vodila prava bitka na terenu, gosti iz Nevesinja uspjevaju da preko Prodanović Miloša, u finišu utakmice dođu do izjednačenja. Tako je samo minut prije kraja utakmice na semaforu stajao rezultat 6:6.

Prava drama se odigrala u zadnjih 60 sekundi utakmice. Golom Vidović Dejana ekipa KMF Brčko Zdravlje dolazi do vodstva od 7:6. Da bi samo nekoliko sekundi prije posljednjeg zvižduka, sudija dosudio kazneni udarac za goste. Ponovo je na visini zadatka bio golman Bećeriović koji uspješno brani i treći kazneni udarac na utakmici. Vremena za nastavak napada nije bilo dovoljno, tako da sudija označava kraj utakmice i ekipa Brčko Zdravlje upisuje važnu pobjedu.

Važno je napomenuti da igrači ekipe KMF Nevesinje nisu bili zadovoljni pojedinim odlukama sudiskog para Lakić/Vićić. U više navrata su protestvovali i na neprimjeren način se ophodili prema sudijama, što je uzrokovalo i pokazivanje crvenog kartona. Sa meča je isključen kapiten gostujuće ekipe Prodanović Miloš.Vjerujemo da je ovakvo ponašanje bilo u žaru borbe i da neće bitnije uticati na inače veoma prijateljski odnos između ova dva kluba.

Ekipu KMF Brčko Zdravlje u narednom kolu očekuje gostovanje na Palama, gdje će u utakmici protiv ekipe KMF Jahorina pokušati osvojiti nova 3 buda kako bi zadržali drugu poziciju na tabeli Prve futsal lige RS-a.