Futsal klub „Glasinac“ Sokolac i Klub malog fudbala „Brčko Zdravlje“ podijelili su bodove u okviru petog kola Prve futsal lige Republike Srpske, a utakmica je završena rezultatom 3:3.

Brčaci su prvi stigli do rezultatske prednosti sa kojom odlaze na pauzu između poluvremena. U sedmom minutu pogodio je Miloš Krsmanović. Nastavak meč donosi otvoreniju igru oba tima i pet golova.

U prvom minutu nastavka viđena su dva gola. Glasinac je preko Milinkovića stigao do izjednačenja, a samo par sekundi kasnije novu prednost gostima iz Brčkog donosi Radić. Futsaleri Glasinca uspijevaju se vratiti u meč pogotkom Minića u 24. minutu. Do kraja susreta Krsmanović je još jednom zatresao mrežu Sokočana, a pogotkom Debelnogića u 27. minutu postavljen je konačan rezultat 3:3.

Kapiten i trener ekipe iz Brčkog Zdravko Vujić izjavio je da je zadovoljan konačnim ishodom i osvojenim bodom.

„Morali smo ovu utakmicu igrati bez pravog golmana na terenu i prilagoditi se taktici sa igračem više u polju. Lično ja nisam ljubitelj takvog pristupa ali na ovom meču nam se isplatila takva igra. U narednom kolu nama dolazi Radnik i spremićemo se što bolje za taj susret“ dodao je Vujić.

Trener Glasinca Predrag Dobrilović istakao je da su oni ušli sa imperativom pobjede u utakmicu ali da uz puno promašenih šansi i dobru igru protivnika nisu uspjeli ostvariti zacrtani cilj.

Glasinac: Miloš Pajević, Darko Gašević, Dejan Debelnogić, Stefan Milinković, Bojan Lukić, Vladan Minić, Nikola Rajić, Nenad Đerić, Njegoslav Papić

Trener: Predrag Dobrilović

Brčko Zdravlje: Zdravko Vujić, Marko Lukić, Miloš Krsmanović, Goran Stankić, Slavko Radić, Nedeljko Mišković, Mirko Mišković, Željko Mitrović, Cvijetin Smiljanić

Trener: Zdravko Vujić