U poslednjoj utakmici osmine finala Kupa BiH u futsalu, konačno smo dočekali ekipu KMF Leotar iz Trebinja i uz dosta sreće plasirali se u četvrtfinale.

Iako su gosti došli u znatno izmijenjenom sastavu to svakako ne umanjuje naš uspjeh. Jako loše otvaranje utakmice i katastrofalne greške naših igrača dovele su goste u vodstvo od 1-0. Iako smo imali loptu u posjedu i pokušavali tokom čitavog prvog poluvremena, jednostavno nismo imali rješenja.

Gosti orijentisani na odbranu nisu imali mnogo prilika ali iz jedne polukontre polovinom prvog dijela dolaze do vodstva od 2-0, što je bio i rezultat prvog dijela. Početak drugog dijela kao preslikan prvom. Lopta je u našem posjedu ali bez konkretnih rješenja i opašnošću po gol protivnika. Nakon samo nekoliko minuta u drugom dijelu krećemo sa golmanom-igračem u polju i tek tada stvaramo šanse opasne po gol. Ipak u jeku naših napada gosti dolaze i trećeg gola. Vjerovatno su svi pomislili da je gotovo, ali naši igrači po ko zna koji put vraćaju se kao “Fenix”.

Zaigrali smo presing po čitavom terenu, znatno ubrzali ritam i protok lopte što se vrlo brzo isplatilo. Nakon neopreznog starta gostiju, sudije pokazuju na kazneni udarac a siguran realizator bio je Tansković. Naša ekipa nastavlja sa napadima i golmanom što se u potpunosti isplatilo. Najprije smo golom Buljubašića smanjili na 2-3, a 2 minute do kraja golom kapitena Savića i potpuno anulirali prednost gostiju.

Do kraja smo imali još jednu izrazitu priliku ali je stativa bila saveznik gostiju ovaj put. Pristupilo se izvođenju kaznenih udaraca, a prvi su šutirali gosti te su bili precizni. Za našu ekipu su najprije pogodili Lukić, te u drugoj seriji Vidović. U trećoj seriji promašaj za goste. Stativa je ovaj put bila naš saveznik ali šansu ne koristi Tanasković.

U četvroj seriji obe ekipe su precizne a strijelac za našu ekipu je Savić. Gosti ponovo pogađaju okvir gola u petoj seriji ali ponovo za nas promašuje Lazić. U poslednjoj seriji na scenu stupa Bahor koji odličnom odbranom zaustavlja udarac sa 6 metara, a kruna na sve je sigurna realizacija za prolaz i radost rezultatom 7:6, strijelac je Milan Dodić.

Žrijeb za izvlačenje parova u četvrtfinalu obaviće se 04.02.2019 godine.

I pored velike pobjede i uspjeha, ostaje velika briga. Iako smo počeli trenirati samo nekoliko dana prije utakmice, mnogo je nedostataka koje treba da ispravimo u narednom periodu i spremno dočekamo nastavak sezone u Prvoj futsal ligi RS.

Za našu ekipu na ovom meču su nastupili: Gorančić (g), Tanasković, Hodžić E, Vidović, Lukić, Bahor(g), Savić, Lazić, Buljubašić, Manojlović, Dodić.